Jak polecać produkty w sklepie internetowym?

Jak polecać produkty w sklepie internetowym?

Polecanie produktów jest doskonałym sposobem na to, by polepszyć warunki sprzedaży w naszym sklepie internetowym. Dzięki temu bowiem klienci wiedzą co może być dla nich dobre do kupienia, jeśli oczywiście odpowiednio to uargumentujemy i przede wszystkim zrobimy promocję w taki sposób, że nie będzie ona się nikomu narzucać.

Jak polecać towar?

Polecanie produktów jest doskonałym sposobem na to, by polepszyć warunki sprzedaży w naszym sklepie internetowym
Autor zdjęcia: pixabay.com

Zacznijmy od tego, że wszelkie polecenia i promocje nie mogę być absolutnie zbyt natarczywe. Wtedy efekt będzie wręcz odwrotny od zamierzonego. Najlepiej zrobić to tak, że umieszczamy jakąś ramkę z rekomendacjami na przykład na stronach poszczególnych kategorii. W niej umieszczamy polecane produkty. Jest to dość dobry sposób na dotarcie do klienta i polecenie mu konkretnych przedmiotów, jednak trzeba wiedzieć że nie zawsze to działa. Dlatego też ramkę trzeba wstawiać w różne miejsca, jednak w taki sposób, by nie zajmowała zbyt dużej części ekranu i nie przeszkadzała.

Jak rozwiązać to od strony technicznej?

Jeśli chcemy dodać takę ramkę z polecanymi przedmiotami, to najlepiej jej treść uzależnić w jakiś sposób od tego, co dana osoba akurat przegląda. Gromadźmy więc informacje na temat tego co nasi klienci najchętniej kupują i oglądają. Następnie wykorzystując te informacje, umieszczajmy w ramce polecane produkty zgodne z ich predyspozycjami. Na przykład, jeśli ktoś często kupuje ziemię do kwiatów, do do ramki możemy dać nasiona, doniczki i tym podobne rzeczy. Jest duża szansa, że klient także i to kupi, a my będziemy mogli mówić o lepszej sprzedaży w naszym sklepie.

Podsumowując, jeżeli umieścimy rekomendacje i polecenia dla klientów w odpowiednich miejscach i nie uczynimy ich zbyt natarczywymi, to z pewnością odniesie to efekt. Będziemy więcej sprzedawać, więcej zarabiać i dzięki temu będzie więcej środków na to, by jeszcze lepiej rozwijać nasz sklep.